MUDr. Zuzana Angelovičová Pažurová – primárka rádiologického oddelenia FNsP J. A. Reimana Prešov a Janka Hižnayová – zakladateľka pacientskej poradne OZ Nie Rakovine sú ambasádorkami tohtoročného Ness Velvet Run, ženského behu

Ness Velvet Run je jedným z dvoch  ženských behov na Slovensku a zároveň jediným mimo Bratislavy. Je akýmsi manifestom ženskej krásy, odhodlania i spolupatričnosti. V sobotu 22. júna v samom srdci historického centra Košíc sa pobeží spoločne pre všetky dievčatá a ženy s onkologickým ochorením.

Trate dlhé 5 a 10 km povedú pešou zónou, širším centrom mesta i sviežou zeleňou Mestského parku. Všetky účastníčky získajú v cieli medailu a cieľový certifikát založený na meraní výsledkov najmodernejšou čipovou technológiou MyLaps.

Podujatie budú sprevádzať aktivity pre celú rodinu ako aj charitatívne výzvy s cieľom podporiť pacientske poradne NIE RAKOVINE na onkológii v Košiciach a Prešove. Príspevok v minimálnej sume 5 € zhmotní charitatívne štartové číslo Ness Velvet Run s osobným odkazom, vďaka ktorému beh účastníčok nadobudne hlbší význam.

Ness Velvet Run má tento rok množstvo ambasádoriek, medzi nich patria aj známe tváre z prostredia našej nemocnice.

MUDr. Zuzana Angelovičová Pažurová je primárkou rádiologického oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Prešove a na podujatí zastreší dôležité témy súvisiace s prevenciou ženského zdravia akými sú nácvik samovyšetrovania prsníkov či prevencia proti HPV.

Janka Hižnayová je zakladateľkou pacientskej poradne NIE RAKOVINE v Prešove a aj napriek tomu, že v týchto dňoch sama bojuje s rakovinou prsníka, nestráca úsmev na tvári a počas Ness Velvet Run – ženský beh 2024 bude z vlastnej skúsenosti radiť ženám ako si chrániť svoje ženské zdravie.