Posledná rozlúčka s MUDr. Jaroslavom Barlom

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás dňa 11. októbra 2024 navždy opustil MUDr. Jaroslav Barla, primár oddelenia chirurgie FNsP J. A. Reimana Prešov.

Narodil sa 25. apríla 1971 v Banskej Bystrici a medicínu vyštudoval na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach, ktorú absolvoval v roku 1995. Od 1. februára 1998 pôsobil v Nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove, kde začal svoju kariéru na oddelení úrazovej chirurgie. V rokoch 2002 až 2015 sa stal neodmysliteľnou súčasťou oddelenia chirurgie.

Na istý čas svoju odbornosť uplatňoval ako primár chirurgického oddelenia v NsP Spišská Nová Ves (2015 – 2018), no napokon sa v roku 2019 vrátil do prešovskej nemocnice, kde až do súčasnosti pôsobil ako primár oddelenia chirurgie.

MUDr. Barla absolvoval dve atestácie, v roku 1998 atestáciu 1. stupňa v odbore všeobecná chirurgia a v roku 2005 špecializáciu v špecializačnom odbore chirurgia. Vykonával chirurgické zákroky v gastroenterologickej oblasti a pokročilú laparoskopickú chirurgiu, ktoré poskytoval v rámci klinického pracoviska. Absolvoval tiež odborné stáže a pobyty na pracoviskách v Európe a Izraeli, kde si rozšíril a prehĺbil svoje odborné vedomosti a skúsenosti.

Od 2. júla 2020 do decembra 2023 zastával funkciu námestníka riaditeľa pre chirurgické odbory.

Jeho odchod je nesmiernou stratou pre lekársku komunitu, jeho rodinu a všetkých, ktorí mali tú česť s ním pracovať. Bol nielen výnimočným odborníkom, ale aj človekom s hlbokým zmyslom pre zodpovednosť a precíznosť. Vo voľnom čase sa rád venoval rodine a športu.

Posledná rozlúčka s MUDr. Jaroslavom Barlom sa uskutoční v utorok 15. októbra 2024 o 13:30 hod. v Dome smútku v Solivare.

Česť jeho pamiatke.